Właściwości zdrowotne herbaty zielonej

Herbata zielona pomaga w spalaniu tłuszczu. Swoje właściwości odchudzające posiada dzięki zawartym w niej katechinom. Na noc najlepiej tą z drugiego parzenia bo łatwiej wówczas zasnąć. Pierwsze parzenie działa pobudzająco.

Zielona herbata – dlaczego warto ją pić?

Dzięki zielonej herbacie można ograniczyć stany zapalne organizmu, poprawić funkcjonowanie swojego mózgu. Zdecydowanie warto pić zieloną herbatę! Picie herbaty zielonej jest dobrym sposobem, by ograniczać destrukcyjne działanie wolnych rodników w organizmie.

W zielonej herbacie jest bardzo ważna substancja – L-teanina, która wpływa na nasz mózg i poprawia poczucie relaksu, oraz zwiększa koncentrację.

 

5 powodów dla których zielona herbata jest dobra

  • zawiera przeciwutleniacze, które pozwalają oczyścić nasz organizm. Zielona herbata zawiera flawonoidy i przeciwutleniacze Zabijają one wolne rodniki, które odpowiadają za uszkodzenie naszych komórek.
  • pomaga nam w metaboliźmie
  • zielona herbata pomaga zapobiegać próchnicy oraz chorobom dziąseł a także sprawia że ładniej nam pachnie z buzi.
  • pomaga obniżyć cholesterol oraz ciśnienie krwi, pomaga utrzymać stabilny poziom cukru we krwi.
  • Zielona herbata pomaga się również zrelaksować, działa uspokajająco na umysł. Niweluje stres, niepokój.

Dlaczego zielonej herbaty nie zalewać wrzątkiem?

Zielonej herbaty nie należy zalewać wrzątkiem, ponieważ traci wówczas swoje właściwości prozdrowotne. Nie wpłynie to negatywnie na Twój organizm, ale też nie zadziałasz na swój organizm prozdrowotnie, dodając jej najlepszych składników.

Zalety herbaty zielonej zielona herbata w porównaniu do czarnej ma silniejsze działanie antyoksydacyjne czyli chroni nas przed starzeniem się organizmu. Ma działanie antynowotworowe, antymiażdżycowe i pomaga obniżać poziom złego cholesterolu we krwi I ma działanie przeciwbakteryjne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*