Prozdrowotne właściwości herbaty zielonej

Prozdrowotne właściwości herbaty zielonej

Okazuje się, iż zielona herbata właściwości lecznicze ma wówczas, gdy nie zaparza się jej w tradycyjny sposób, jak czarną herbatę. Czarną herbatę zaparzamy wrzątkiem. Zielona herbata wymaga innej technologii parzenia.

Jak parzyć prawidłowo zieloną herbatę, by zachowała swoje właściwości?
Zielona herbata w przeciwieństwie do herbaty czarnej powinna być zalana wodą, mającą 70-80 stopni Celsjusza. Pierwszy napar zawiera mało substancji prozdrowotnych. Kwintesencja dobroczynności dla ludzkiego organizmu to dopiero woda z drugiego zaparzania. Również zalewa się ją wodą o podobnej temperaturze co za pierwszym razem. Zielona herbata dodaje energii oraz sił witalnych. Ma również działanie antyoksydacyjne.

Zielona herbata wyjątkowa wśród innych

Każdy z nas z pewnością zna niezwykły napój, jakim jest herbata. Jej picie w wielu krajach urosło nawet do rangi narodowego obyczaju i przykładem może być tutaj chociażby Wielka Brytania. Wśród herbat wyróżnić można kilka takich, które różnią się od standardowej nie tylko kolorem, ale i cechami. Za przykład niech posłuży nam tutaj chociażby zielona herbata właściwości, tego cudownego napoju znane są od wieków.

Eksperci podkreślają, że regularne picie zielonej herbaty wpływa pozytywnie na procesy trawienne oraz wspomaga odchudzanie. Ten drugi aspekt może być więc szczególnie ważny dla osób dbających o swoją sylwetkę. Co ciekawe, ceny zielonej herbaty nie są też wcale większe, niż tej w innym kolorze.

Co to jest zielona herbata?

Słyszy się, iż zielona herbata właściwości ma prozdrowotne. Nie każdy jednak wie, która to herbata. Czy wszystkie zielone zioła to zielona herbata? A może zielona herbata to surowa czarna herbata?
Kiedy mamy do czynienia z zieloną herbatą? Takie pytania się pojawiają.

Zielona herbata wywodzi się z Chin. Tam jest uprawiana. Jej nazwa botaniczna to Camellia sinensis. W rejonach, gdzie rośnie, karmiona jest rosą z mgły. Czyli tereny są mgliste. Podobny klimat jest w niektórych rejonach Japonii, Azji i Bliskiego Wschodu. Dlatego i tam herbata zielona zaczęła być uprawiana.

Zebrane liście są suszone, ale nie są doprowadzone do intensywnego wysuszenia na słońcu, by zachowała swój zielony kolor. Powszechnie jesteśmy przyzwyczajeni do czarnej herbaty. Jednak zielona przewyższa ją właściwościami prozdrowotnymi.

Sekrety zdrowia zielonej herbaty

Zielona herbata właściwości ma niezwykłe. Może być postrzegana jako lek i wykorzystywana przy wspieraniu leczenia ponad 60 dolegliwości. W czym może nam pomóc zielona herbata?

  • Wzmocni układ krążenia i metabolizm.
  • Zapobiegnie przerostowi mięśnia sercowego i gromadzeniu się tłuszczu w tętnicach.
  • Redukuje poziom cholesterolu. Obniża ciśnienie.
  • Eliminuje szkodliwe działanie wolnych rodników, zapobiega uszkodzeniom ludzkich komórek.
  • Zwiększa energię, poprawia nastrój, uaktywnia funkcje poznawcze.
  • Uspokaja i relaksuje, nie powodując senności. Zwiększa poziom dopaminy.
  • Spala tkankę tłuszczową.
  • Chroni przed cukrzycą, zwiększając wrażliwość na insulinę.
  • Obniża ryzyko występowania nowotworów.
  • Ma jeszcze mnóstwo innych dobroczynnych właściwości.

Herbata dobra na uspokojenie

Już dawno temu zostało udowodnione, że herbata może wpływać korzystnie na nasz układ nerwowy. Regularne picie odpowiedniej herbaty może nas uspokoić i sprawi, że nie będziemy mieli problemów ze snem.

W przeszłości herbaty na stres kojarzyły nam się z napojem, który niezbyt dobrze smakuje. Dzisiaj jednak takie herbaty cieszą się ogromną popularnością. Ich smak jest znacznie lepszy, a działanie bardzo korzystne. Dla wielu osób picie herbat na stres stało się dobrym nawykiem. Często zastępują one zwykłe herbaty i dzięki temu jesteśmy spokojniejsi. Łatwiej nam też poradzić sobie z codziennymi obowiązkami.

Jeżeli czymś się stresujemy, to niestety nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować i wykonywać swoich codziennych obowiązków. Stres bardzo niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Dlatego właśnie w momentach stresujących warto spróbować się uspokoić i zrelaksować.

Dobrym rozwiązaniem są herbaty na stres, które wpływają na człowieka uspokajająco i dzięki temu łatwiej jest sobie poradzić z codziennymi problemami. Jeżeli więc czujemy się zestresowani, to najlepiej zrobić sobie herbatę na stres i usiąść na chwilę w przyjemnym miejscu. To z całą pewnością pozwoli nam się zrelaksować.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*