Jaką herbatę pić w ciąży?

Ciąża to czas, w którym kobieta chce jak najbardziej zadbać o siebie i swoje przyszłe dziecko. Tym samym chce zadbać o jak najwięcej aspektów swojego życia. Ciąża to stan błogosławiony, w którym przyszłe mamy muszą szczególnie uważać na to co jedzą. Wiele produktów powinno się unikać w ciąży i starać się jeść jak najbardziej zdrowo. A ze zdrowiem często kojarzą się ziółka i herbaty ziołowe. Jednak trzeba uważać bo w ciąży nawet nie wszystkie zioła są wskazane.  Stąd też często pojawia się pytanie jaką herbatę pić w ciąży?

Herbaty powszechnie uważane są za stosunkowo zdrowy napój. Być może przy coli wypadają świetnie, ale nie oznacza to, że faktycznie wszystkie herbaty są zdrowe. Dlatego przyszła mama powinna zwrócić szczególną uwagę na to co pije.

Jaką herbatę pić w ciąży a jakich unikać?

Niestety unikać należy herbaty czarnej (chyba najbardziej popularnej), czerwonej i białej. Zielona herbata w ciąży będzie jedną z lepszych, ale podobnie jak czarna zawiera teinę (podobnie jak herbata czarna), która ogranicza przyswajanie kwasu foliowego. Jednak jest zdrowa, warto pić ze sprawdzonego źródła i w odpowiedniej ilości.
Na rynku znajdujemy wiele herbat, ale najlepsze będą takie o naturalnym działaniu ziół, które powinniśmy znaleźć w każdym sklepie z herbatami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*