Jak radzić sobie z cellulitem?

Z cellulitem można walczyć na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim trzeba stosować odpowiednią dietę. Dieta antycellulitowa to przede wszystkim jedzenie chudego nabiału, błonnika. Należy zmniejszyć spożywanie mniej soli a więcej ziół. Odstawić jedzenie w fast-foodach.Źle wpływa również palenie papierosów. Zamiast tego powinniśmy pić więcej wody albo zielonej herbaty. W diecie powinny się znaleźć produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega–3, 6, 9.

Chcesz pozbyć się cellulitu to musisz wziąć pod uwagę 3 główne aspekty, które staną się częścią twojego życia:
– odpowiednia dieta
– ćwiczenia
– masaże – Rób masaż z dodatkiem soli, która usuwa toksyny, oczyszcza skórę i zmniejsza obrzęki. `jeśli zaś chodzi o wszelkie kremy antycellulitowe to nie wierzę w ich moc i działanie. Wolę przygotować sobie sama w domu mieszankę z oleju, kawy, soli niż wydawać kosmiczną kasę na te specyfiki.

Jeśli chodzi o dietę musi ona zawierać składniki przyspieszające przemianę materii, oczyszczające organizm, spalające tkankę tłuszczową.

Nie możesz się głodzić. Dieta uboga w składniki odżywcze powoduje rozwój cellulitu i prowadzi do sflaczenia skóry. Powinnaś jeść 5/6 posiłków ,w tym najlepiej 3 posiłki ciepłe. Dieta powinna zawierać orzechy, tran, ryby. Unikaj fasfoodów, kiełbas, chipsów.

O tym co warto jeść znajdziesz w moim poprzednim artykule – co warto jeść by zwalczyć cellulit?

Dieta przeciw cellulitowi powinna trwać wiecznie. Jeśli nie chcesz, aby powrócił koniecznie musisz zacząć dobrze się odżywiać. Powodzenia i wytrwałości życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*