Herbaty ekskluzywne

herbaty premium

Herbata ekskluzywna Warszawa

Herbata jako napój w dużej mierze kojarzy się nam z Brytyjczykami, którzy od wieków lubują się w popijaniu go podczas popołudniowych podwieczorków. W przeszłości była ona na tyle istotna, że wykorzystywano ją nawet podczas narodowych protestów przeciwko władzy, to właśnie ona stanowiła ważny element amerykańskiej rewolucji.

Dziś ciężko byłoby nie znaleźć herbaty w każdym, nawet najmniejszym sklepiku. Można, by pokusić się o nazwanie jej przeżytkiem codzienności, stanowi bowiem nieodzowny element funkcjonowania wielu z nas.

Jak więc przywrócić, choć część jej dawnej świetności?
Herbaty ekskluzywne to wybór nie tylko dla prawdziwych smakoszy, nawet przeciętny człowiek dzięki nim cieszyć się może niebanalnym luksusem, dlaczego więc czasem nie mielibyśmy sobie na niego pozwolić?

Herbaty różnią się smakiem i aromatem ze względu na miejsce uprawy, sposób zbierania i przechowywania. Proces parzenia też ma wpływ na ostateczny smak naparu. Wśród wielu odmian herbat możemy wyróżnić herbaty ekskluzywne.

W tej grupie znajdziemy wyselekcjonowane gatunki herbat, które są hodowane i zbierane z największą starannością. Najczęściej są to herbaty uprawiane na małą skalę w miejscach o unikatowym klimacie. Niektóre z odmian są podawane procesom fermentacji, żeby uzyskać wyjątkowy smak herbaty. Kupując herbaty ekskluzywne możemy mieć pewność, że zakupiony produkt to jedynie liście herbaty bez dodatków.

Od listka do naparu herbacianego

Herbata znana jest od tysięcy lat. Jej historia zaczyna się w odległej Azji, a dokładniej w Chinach. Jedna z tamtejszych legend głosi, że herbatę odkryto całkowicie przypadkiem, kiedy to około XXVIII wieku p.n.e. chińskiemu cesarzowi Shennong’owi, podczas odpoczynku w ogrodzie do filiżanki wody, niespodziewanie wpadło kilka liści nieznanego krzewu, a woda zdobyła niesamowity aromat, jak i również smak.

Przez kolejne lata napar z liści wzbogacano i udoskonalano. Receptura ta była wiekami pilnie strzeżona. Tajemnica, o tym wartościowym napoju kojącym wiele dolegliwości, wyszła na jaw dopiero około IX wieku, a do naszego kraju dotarła znacznie później.

Dziś herbata zyskuje coraz większą popularność. Szczególnie herbaty ekskluzywne i rzadkie, które zaskakują swoimi niesamowitymi właściwościami, wyszukaną kompozycją, ale przede wszystkim także osobliwymi walorami smakowymi, które zachwycają nawet największych koneserów herbat.

 

Wspomnieć herbacianego ducha

Już kilkaset lat temu do Europy przywieziony został zwyczaj picia niezwykłego, stworzonego z suszonych liści naparu. Od tamtej pory herbata z powodzeniem towarzyszyła wszelkim, eleganckim spotkaniom, czyniąc je niemal ekstrawaganckimi.

W dzisiejszych czasach na rynku dostępne są niezliczone niemal rodzaje tego produktu, każdy konsument jest w stanie wybrać coś, co prawdziwie mu odpowiada. Towar stał się tak powszechny, że wręcz przywodzi na myśl banalność, nie sposób znaleźć bowiem domu, w którym gospodarz nie byłby w stanie zaoferować nam tego napoju.

Zapomnieliśmy po części prawdziwego ducha starożytnego naparu, warto więc odświeżyć swą pamięć, zaopatrując się w herbaty ekskluzywne, by choć częściowo rozsmakować się w tym niezwykłym napoju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*