Herbata zero waste

Herbata zero waste czyli jak dać drugie życie herbacianym liściom?

Herbatę zwłaszcza zieloną można zalać nawet 3 razy i cieszyć się smakiem dobrej herbaty. Herbata oolong, czyli herbata niebieska – ją również można ponownie zaparzyć.

Coraz więcej osób kierują się wyborem ekologicznych produktów lub produktów opakowanych w biodegradowalne opakowania.

Dodatkowo po wypiciu herbaty można je ponownie wykorzystać lub wykorzystać fusy, np. w peelingu, który złuszczy naskórek i poprawi ukrwienie naszej skóry.

Fusy można też wykorzystać jako pochłaniacz brzydkich zapachów. Wpierw zużyte fusy należy wysuszyć i można je użyć do odświeżenia pomieszczenia.

Herbata, której nie da się już zaparzyć można wykorzystać do pielęgnacji ciała lub roślin.

Herbata w pielęgnacji

Naturalne składniki do pielęgnacji często robią „robotę” i są polecane. W necie można znaleźć wiele sposobów na naturalne kosmetyki, zwłaszcza z wykorzystaniem herbaty zielonej. Herbata zielona ma działanie antyzmarszczkowe, detoksykacyjne. Sa maseczki, toniki, peelingi z wykorzystaniem herbaty zielonej, dobrze oczyszczają skórę.

 

Zero waste z wykorzystaniem torebki od herbaty

Herbata jest chyba w każdym domu. Ze względu na wygodę wybierana jest najcześciej herbata ekspresowa kupiona w zwykłym spożywczaku. Po zaparzeniu nie wyrzucaj torebki, można ją sprytnie wykorzystać

Sprytny trik w stylu zero waste

Torebka wyjęta z herbaty jest ciepła i lekko szorstka. Wystarczy przetrzeć brudne miejsca. Torebka z herbaty jest idealna na brudny zlew, na zatłuszczone miejsce.

Do takiego sprzątania nada się każda torebka, po każdej herbacie.

Drugi trik to zostaw taką torebkę po herbacie do wyschnięcia i wykorzystaj jako pochłaniacz brzydkich zapachów. Możesz wówczas włożyć ja do lodówki, gdy w środku brzydko pachnie lub do butów, które też wymagają odświeżenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*