Herbata na wagę idealny prezent dla każdego

herbata na wagę na prezent

Generalnie ludzie dzielą się na miłośników kawy lub herbaty. Jeżeli wiemy, że osoba, którą chcemy obdarować jest herbacianym smakoszem, to na pewno ucieszy się ona z dobrej jakościowo mieszanki. Aromatyczna herbata na wagę nie jest droga. Możemy ją kupić w herbaciarni lub przez Internet.

Co lepsze herbata na wagę liściasta czy może ekspresowa?

Dla wielu ludzi nie stanowi to żadnej różnicy. Ale dla tych, którym zależy na smaku, nie ma lepszej jak herbata liściasta na wagę.

Herbata liściasta to „czysty produkt”, a przecież o takowe nam przede wszystkim chodzi. Herbata liściasta jest może mniej wygodna przy parzeniu, ale najważniejszy jest jednak smak. Zresztą, mamy już dzisiaj filtry do herbaty, które doskonale sprawdzają się. Herbatę można też z powodzeniem parzyć w dzbankach ze specjalnymi sitkami. Ale można też przecież wsypać herbaciane liście do kubka czy filiżanki i po prostu zaparzyć. Po kilku minutach można delektować się pysznym herbacianym napojem. I pomyśleć, że moglibyśmy funkcjonować bez herbaty, gdyby nie Chińczycy.

Istnieje wiele gatunków i odmian herbat, pochodzących głównie z Chin, Indii i Sri Lanki. Uprawiane według wieloletniej tradycji mają niepowtarzalny smak i bardzo wysoką jakość. Niektórzy smakosze gustują w klasycznej czarnej herbacie, do której w zimowe wieczory dodają miód i plaster cytryny. Taki napój świetnie rozgrzewa i pozwala się zrelaksować.

Wielu zwolenników ma również herbata zielona, która jest wyrazista w smaku i dobrze pobudza rano. Możesz spróbować zastąpić nią kawę. Białe i czerwone odmiany są zdecydowanie mniej znane w Europie, natomiast ich smak jest niezapomniany i zupełnie inny od poprzednich gatunków. W sklepach możesz kupić gotowe mieszanki przygotowane przez specjalistów, którzy doskonale wiedzą, jak łączyć ze sobą aromaty.

A jaka herbata jest najlepsza?

Trudno jednoznacznie powiedzieć, bo każdy rodzaj ma swoje walory smakowe. Każdy niech pije taką herbatę, jaką lubi.

Ile kosztuje dobrej jakości herbata?

100 g dobrej jakości herbaty kosztuje około kilkanaście złotych. Jeśli przeliczymy dokładnie to wcale nie wychodzi tak drogo jak te w torebkach tzw. herbaty ekspresowe.

Ważny jest czas parzenia herbaty, a także temperatura w jakiej parzymy daną herbatę.

Zieloną herbatę parzymy do 3 min w temp ok 80 C. Możesz ją zaparzać do 3x z tych samych liści. Ale ważna uwaga, by wilgotnych liści nie przechowywać dłużej niż 12 godzin. Bo może rozwinąć się pleśń.

Herbata Czerwona i czarna parzyć od 3-5 min zalewaj wrzątkiem

Herbatę białą parzymy najdłużej 5-7 min w temp ok 80C. Inaczej herbata będzie gorzka lub cierpka. Smak herbaty może się też zmieniać pod wpływem użytej wody. Dobrze, by woda użyta do zaparzania herbaty była gotowana tylko raz, a nie wielokrotnie.

Herbata na wagę – idealny prezent dla smakosza herbaty

Doskonałym pomysłem na prezent zwłaszcza teraz gdy zbliżają się Walentynki jest kawa lub herbata. Nie zawsze musi to być biżuteria lub skarpetki. A jeśli już można do prezentu dać taką luksusową herbatę. Nie warto jednak sięgać po te powszechne, paczkowane napoje, które znaleźć można w praktycznie każdym sklepie, lepiej się wysilić i podarować niezwykłą, unikalną kawę czy herbatę.

Kawa kupiona na wagę w kawiarni ma całkiem inny aromat niż ta z paczki, ponadto można samemu wybrać ziarna, które staną się podarunkiem oraz wybrać stopień ich wypalenia.

Herbata na wagę jest bardzo dobrym pomysłem na podarunek. Można udać się do herbaciarni lub kupić w sklepie z herbatami online. Jest to nie tylko podarek praktyczny ale też smaczny i nie zostanie rzucony do szafy. Herbata liściasta z dodatkiem suszonych owoców i przypraw może stanowić niepowtarzalny prezent dla najbliższych, a jej podanie z pewnością zaskoczy twoich gości.

Często zastanawiamy się co kupić bliskiej osobie na urodziny lub imieniny. Staramy się wymyślić coś oryginalnego, ładnego i jednocześnie mieszczącego się w naszym budżecie. Sytuacja jest jeszcze trudniejsza, gdy solenizant ma już praktycznie wszystko. Warto wtedy sięgnąć po proste, sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich jest herbata zwłaszcza herbata na wagę wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*