Herbata czy kawa – oto jest pytanie!

filiżanki herbaty i kanapki

Zwolenników bardziej wyrafinowanych smaków cały czas przybywa. Mieszanek herbat jest bardzo bardzo dużo, więc każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Często pomijana jest herbata zielona, ponieważ początkujący smakosze często jej nie lubią, ale z czasem się do niej przekonują.

Na całym świecie ludzie zaczynają dzień albo od filiżanki kawy albo od filiżanki herbaty.

Kawa również ma coraz więcej zwolenników. Już nie wystarcza nam tylko zalanie jej wrzątkiem. Potrafimy się nią delektować. W zależności od upodobań można napić się klasycznego espresso, albo lekkie, esencjonalne cappuccino, czy delikatne w smaku cafe latte. Prawdziwi smakosze kawy, nie uznają żadnej innej kawy tylko czarna, espresso. Kawa z dodatkiem mleka to już nie kawa, a jeśli dodatkowo jeszcze się ją posłodzi to już w ogóle zabija się smak kawy. Według mnie powinniśmy pić to co nam smakuje, albo próbować z każdym kolejnym łykiem kawy starać się ją słodzić coraz mniej.

Wieczorne picie kawy może powodować problemy z zasypianiem, więc lepiej wieczorem wypić herbatę niż kawę. Kawę nie powinniśmy parzyć na zapas, bo po 20 minutach traci swój smak i aromat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*