Dieta wysokobiałkowa bogata w warzywa

Dieta nie może składać się praktycznie z samych węglowodanów. Przy trzymaniu dobrej diety zobaczysz jak z dnia na dzień Twoje ciało zacznie się zmieniać na plus, nawet Twoja skóra powinna stać się gładsza.

Z rana proponuję jakieś lekkie, ale pełnowartościowe śniadanie (duża ilość białka, trochę węglowodanów złożonych). Dobrze jest zaczynać swój dzień płatkami owsianymi górskimi, które idealnie oczyszczają organizm. Przy wadze około 50 kg, ok. 50 g  płatków górskich będzie wystarczające. Możesz dodać do nich odrobinę rodzynek (ok. 10 gram) i całość zalać wrzątkiem. Czasem zamiast rodzynek można dodać łyżeczkę miodu. Po kilku minutach będzie gotowe do spożycia. Można dla lepszego smaku dodać zimnego mleka. Do tego przydałoby się zjeść jeszcze trochę białka. Może to być chudy ser biały, jajka (najlepiej bez żółtek, które zawierają tłuszcz).
Na śniadanie możesz zjeść omlet z płatków owsianych i białek + jedno jajko całe. Szybko się robi i nawet dobrze smakuje.

Kanapki nie są najlepszym pomysłem, bo dostarczasz głównie węglowodanów (po których w sumie ma się energię), ale za to za mało białka dostarczasz. Tak jedząc mimo, że masz dużo ruchu, to może Ci się tu i ówdzie coś odłożyć. Ograniczając lub zmieniając rodzaj węglowodanów, dokładając białko, dalej ćwicząc Twoje efekty będą znacznie lepsze i szybsze, a Twoje ciało w każdym miejscu stanie się jędrne.

Przy dietach wysokobiałkowych (którą polecam, bo jest całkowicie bezpieczna i skuteczna), pieczywa staraj się unikać. Jeśli już musisz zastępuj je ciemnym pieczywem, bądź waflami ryżowymi. Lepszy będzie ryż lub kasza w ilości od 30 d0 50 gram.

Musisz siebie obserwować czy nie przybywa Ci kg. Możesz też ryż lub kaszę jeść tylko w posiłku przed treningiem (1-1,5 godz.) i ewentualnie po treningu. W innych posiłkach staraj się, aby węglowodany pochodziły od warzyw (wszystko jedno jakich, ilość dowolna, bo po nich nie przytyjesz, ale staraj się w każdym posiłku choć odrobinę dodawać zawsze warzywa). Oczywiście w każdym posiłku powinno się dostarczać odpowiednią dla siebie ilość białka. Najlepszym źródłem białka będzie mięso – dowolne, choć drobiowe – piersi mają najmniej tłuszczu. Co do ilości to ok. 130-150 gram myślę, że będzie wystarczające.

Dlaczego jedzenie ryb i orzechów wydłuża nasze życie?

Bo zawierają one kwasy omega 3. Warto je jeść przynajmniej raz w tygodniu. Staraj się jeść ryby pod różnymi postaciami. Unikaj smażonych posiłków, chyba, że naprawdę bardzo niewiele tłuszczu dodajesz.
Jeśli bardzo nie lubisz ryb to kup dobrej jakości kwasy omega-3. Im więcej EPA/DHA, tym lepiej.

Zamiast kanapek w pracy możesz jeść np. sałatki z piersią z kurczaka czyli dowolne warzywa (pomidory, papryka, ogórki, itp.) z odrobiną oliwy z oliwek.

Co do owoców, to przy dietach (wysokobiałkowych) najlepsze będą grejpfruty, inne tylko w niewielkich ilościach i najlepiej bezpośrednio po treningu (np. banan). Staraj się ich nie jeść przed snem. Słodyczy staraj się też unikać, ale jeśli już musisz to najlepszą porą na ich zjedzenie będzie zaraz po treningu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*