Czy herbata zawiera kofeinę?

nalewanie herbaty fotografia

Herbata to napar przyrządzony z liści i paków różnorodnych roślin. Dzięki mnogości ziół i roślinności, możliwe jest parzenie herbaty uzyskując różne smaki i korzyści. Dobra i prawidłowo zaparzona herbata dostarcza energii, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, uspokaja, ułatwia trawienie czy reguluje poziom cukru.

Herbata to także napój, który pobudza, a kofeina w herbacie, porównywalna jest do ilości kofeiny zawartej w kawie. Ilość kofeiny uzależniona jest od rodzaju herbaty i naparu.

Kofeina i jej właściwości

Kofeina posiada wiele właściwości, jak również może pomóc przy niwelowaniu i uspakajaniu różnego rodzaju chorób. Działanie kofeiny pozytywnie wpływa na wątrobę, wspomaga odchudzanie, pomaga się skupić, wzmacnia kości. Dzięki pewnym substancjom pomaga się także zrelaksować oraz poczuć niepowtarzalny smak. Jednak należy pamiętać, że nadmierna ilość kofeiny w organizmie, może mieć na niego negatywny wpływ.

Niektóre osoby uważają, że herbata jest dużo bezpieczniejsza dla zdrowia niż kawa. Oczywiście wiele zależy od osobistych potrzeb organizmu. Trzeba jednak pamiętać, że herbata również zawiera kofeinę, więc ma właściwości pobudzające. Kofeina w herbacie występuje w mniejszym stężeniu niż w kawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*